O ČOM JE NÁŠ VZDELÁVACÍ PROJEKT?

Náš vzdelávací projekt VESMÍRNA ŠKOLA sa skladá z prenosnej hvezdárne a nafukovacieho planetária.

V prenosnej hvezdárni Vám náš odborný lektor predstaví samotný hvezdársky ďalekohľad a jeho časti. Vysvetlí Vám, k čomu ho vlastne astronóm potrebuje a interaktívne si prejdete nastaveniami hvezdárskeho ďalekohľadu na správne pozorovanie oblohy.

Nafukovacie planetárium je zariadenie, ktoré nad Vaše hlavy premieta hviezdnu oblohu aj s planétami, dokáže lietať vesmírom, priblížiť sa k planétam Slnečnej sústavy a jej mesiacom, ukazovať nádherné obrázky hviezdokôp, hmlovín a vzdialených galaxií. Je to vlastne digitálne planetárium, ktoré príde až k Vám do školy, na tábor alebo na inú akciu.

VESMÍRNA ŠKOLA príde za Vami s nafukovacou kupolou, do ktorej vstúpite.... a obklopí Vás celý vesmír.

Nafukovacie planetárium sa zmestí do telocvične, väčšej triedy či chodby.

FOTOGALÉRIA

TECHNICKÉ PARAMETRE

Premietanie v interiéri:

Čas prípravy: 30 minút

Kapacita: 15 - 25 ľudí

Priemer: 5 metrov

Výška: 3,2 metra

Elektrická prípojka: do 25 metrov

Premietanie v exteriéri (v teplejších mesiacoch za priaznivého počasia):

Povrch: ideálne trávnatá plocha pre ukotvenie planetária

Čas prípravy: 60 minút

Kapacita: 15 - 25 ľudí